Większość z nas lubi wybierać się na wakacje własnym samochodem. Daje on ogromną niezależność i wolność. Nie musimy kurczowo trzymać się rozkładów jazdy i zawsze dotrzemy nawet do najmniej znanych miejscowości. Mając do dyspozycji samochód, w każdej chwili możemy zmienić wakacyjne plany i wybrać się w inny, niż pierwotnie wybraliśmy, koniec Polski. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy na wyjazd wybrać się na przykład z zaprzyjaźnioną rodziną. Jazda w dwa lub trzy auta już narzuca pewne ograniczenia. Dlatego w tej sytuacji warto rozważyć wynajem busa!

Mniej samochodów – mniej problemów

Wynajem busa to po prostu komfort dla wszystkich uczestników wyjazdu, zwłaszcza gdy kilometrów do pokonania jest naprawdę sporo. Jeśli w trasę pojadą trzy auta, prowadzić je musi co najmniej trzech kierowców. Wystarczy, że jedne z nich poczuje się zmęczony i nie znajdzie zmiennika, a wszyscy urlopowicze utkną w nieplanowanym miejscu. Wynajem busa  rozwiązuje ten problem. Dwóch kierowców, którzy będą zmieniać się „za kółkiem”, jest w stanie bezpiecznie dowieźć pasażerów na każde wakacje. Wspólna jazda ułatwia też komunikację na trasie. Odpada problem pilnowania się nawzajem na drodze, odnajdywania na postojach i podejmowania jakichkolwiek wspólnych decyzji – wszyscy uczestnicy wyprawy są zawsze ze wszystkim na bieżąco. W sumie mniej płacimy też na przejazdy autostradami, parkingi, czy przeprawy promowe. Solidarnie można podzielić się też nieoczekiwanym mandatem.

Wygoda przede wszystkim

Duży, przestronny bus to przede wszystkim wygoda dla podróżujących. Każdy, kto jechał kiedykolwiek jako pasażer w długą trasę w samochodzie osobowym, wie, jak niewygodnie robi się w nim po kilku godzinach. Jeśli w aucie do tego jest komplet pasażerów, nie ma mowy o rozprostowaniu nogi czy przeciągnięciu się. W busie jest zdecydowanie więcej miejsca, każdy wiec może znaleźć odpowiadającą mu pozycję. Warto wspomnieć też, że urlopowicze dysponują bardzo dużym bagażnikiem, do którego zmieszczą się walizki i inne rzeczy. Kolejną sprawą jest to, że własne auta często traktujemy nieco po macoszemu i nie jesteśmy pewni, jak poradzą sobie one podczas dłuższej wycieczki. Samochód z dobrej wypożyczalni jest na bieżąco serwisowany, możliwość jego awarii jest naprawdę znikoma. Warto więc wziąć tę opcję pod uwagę.

Comments (Brak komentarzy)