Niewiele osób prywatnych zdaje sobie sprawę z tego, że auto dostawcze, podobnie jak osobowe, można wynająć. Z opcji tej korzystają zazwyczaj firmy, jednak zawsze warto pamiętać o niej np. gdy czeka nas przeprowadzka do nowego domu. Kiedy należy rozważyć wynajęcie auta dostawczego?

Samochód dla firmy

Z wynajmu aut dostawczych często korzystają firmy, które posiadają swoją flotę, włączając tego typu samochody. Czasami jednak zdarza się, że jeden lub kilka samochodów niespodziewanie się psuje i na jakiś czas muszą trafić do warsztatu. Aby firma nie musiała przerywać swojej działalności, najczęściej decyduje się na wynajem samochodu na ten okres. Wynajem aut dostawczych wśród przedsiębiorców jest też popularny wtedy, gdy nie chcą oni zamrażać gotówki, kupując nowe auto. Zanim zakup się zwróci, minie sporo czasu. Przy wynajmie łatwiej im kontrolować wydatki. Wynajem jest też idealną opcją wtedy, gdy „dostawczak” jest używany sporadycznie i nie ma ekonomicznego uzasadnienia, by kupować do firmy. Z podobnego założenia wychodzą właściciele firm transportowych, którzy mają więcej zleceń w poszczególnych sezonach. Na co dzień korzystają ze swojej floty, lecz gdy trafi im się dodatkowe zlecenie, po prostu wypożyczają pojazd. Z wypożyczalni samochodów dostawczych korzystają też chętnie raczkujące firmy, których jeszcze nie stać na zakup swojego auta, jednak potrzebują go, by móc wypełniać swoje zobowiązania. Dzierżawa samochodu dostawczego.

Osoby prywatne

Z wynajmu samochodów dostawczych mogą skorzystać też osoby prywatne. Ponieważ hasło „samochód dostawczy” obejmuje szeroką gamę modeli, muszą one pamiętać tylko, że do prowadzenia większych pojazdów może nie wystarczyć prawo jazdy kategorii B. Wynajem auta dostawczego jest bardzo wygodną opcją przy różnego rodzaju budowach i przeprowadzkach. Zamiast korzystać z usług firm przeprowadzkowych czy opłacać dostawy ze sklepów, warto rozważyć wynajęcie auta dostawczego na kilka dni czy miesiąc i samodzielnie zając się transportem części mebli, materiałów budowlanych czy swoich rzeczy osobistych.

Comments (Brak komentarzy)