Wynajem krótkoterminowy to usługa polegająca na wynajmie samochodu na okres od 1 do maksymalnie 30 dni. W tym przypadku procedury są uproszczone, aby klient mógł możliwie jak najszybciej skorzystać z pojazdu. Oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kiedy najczęściej korzystamy z wynajmu krótkoterminowego i czy takie rozwiązanie jest opłacalne dla klienta?

Kiedy najczęściej klienci decydują się na wynajem krótkoterminowy?

Krótkoterminowy wynajem to usługa, z której klienci — zarówno prywatni, jak i biznesowi, korzystają w różnych sytuacjach. Klienci indywidualni chętnie wypożyczają samochody, gdy wybierają się w podróż i chcą jechać “pewnym”, a więc całkowicie sprawnym technicznie autem. Wypożyczalnia jest również dobrym rozwiązaniem, kiedy nie możemy skorzystać z własnego pojazdu, np. z powodu awarii. Eleganckie samochody chętnie wynajmowane są z okazji ślubów lub innych wyjątkowych okoliczności. Z kolei dostawcze cieszą się zainteresowaniem przy przeprowadzkach, gdy istnieje konieczność przetransportowania większej ilości przedmiotów.

Usługa krótkoterminowego wynajmu samochodów jest popularna także wśród przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowych pojazdów podczas podróży służbowych. Stanowią też wsparcie przy okazji realizacji różnorodnych zleceń w obszarze transportu, gdy firmowa flota okazuje się niewystarczająca.

Oczywiście to tylko kilka spośród wielu sytuacji, w których krótkoterminowy wynajem samochodów okazuje się potrzebny. Z doświadczenia wiemy, że takich przypadków jest zdecydowanie więcej, a możliwość skorzystania z wypożyczonego pojazdu przez kilka dni, a niekiedy nawet godzin, bywa bardzo pomocna. Czy jednak z finansowego punktu widzenia jest to opłacalna opcja?

Opłacalność krótkoterminowego wynajmu samochodów?

Koszt wynajmu samochodu zależy przede wszystkim od tego, jakiego pojazdu potrzebujemy, a także przez ile dni zamierzamy z niego korzystać. Jest to jedna z najwygodniejszych opcji, jeśli potrzebujemy pojazdu na kilka lub kilkanaście dni. W takich przypadkach nie ma potrzeby korzystania z wynajmu długoterminowego ani tym bardziej innych rozwiązań, jak np. leasing.

Nasza wypożyczalnia oferuje klientom szeroki wybór aut osobowych o różnych parametrach i przeznaczeniu. Zapewniamy hatchbacki, sedany, kombi, SUV-y i minivany są przystosowane do przewozu od 5 do 9 osób, zadbane i gotowe do podróżowania. Oprócz tego oferujemy również pojazdy dostawcze, w tym małe, np. Ford Transit, Fiat Ducato, oraz kontenery przystosowane do transportu większej liczby osób wraz z ładunkiem lub bagażem. Gwarantujemy kompleksowo wyposażone samochody w pełni sprawne technicznie i — co ważne — w przystępnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Comments (Brak komentarzy)

Zarezerwuj już teraz, odbiór samochodu w godzinach pracy biura. Pon-Pt: 08:00-18:00; Sobota: 08:00-14:00