Wynajem samochodu stał się bardzo popularną usługą. Wydawać by się mogło, że korzystają z niego głównie osoby, które nie posiadają własnego auta. To jednak nieprawda. Auto wypożyczają też ci, którzy mają swoje cztery kółka, które jednak odmówiły posłuszeństwa, nie nadają się one na dłuższy wyjazd za granicę, zostały w innej części Polski, lub z wielu, wielu innych powodów.

Beztroska i wygoda

Ci, którzy samochodu nie używają codziennie, często wahają się, czy racjonalne jest wydawanie co najmniej kilkunastu tysięcy na zakup własnego auta. Wypożyczenie auta na weekend jest nieporównywalnie tańsze. Musimy pamiętać o tym, że sam zakup samochodu nie jest jedynym wydatkiem. Kosztowne jest też jego utrzymanie – ubezpieczenie, przeglądy i oczywiście naprawy. O ile ubezpieczenie i przegląd można zaplanować w swoim domowym budżecie, o tyle naprawy zazwyczaj są niemiłą niespodzianką dla portfela. Te wynikające z naturalnego zużywania się elementów często nie przekraczają kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Naprawa poważnej awarii to co najmniej tysiąc złotych. Trzeba więc liczyć się z tym, że posiadanie własnego auta wiąże się z koniecznością posiadania oszczędności na jego eksploatację. Dlatego, jeśli auto potrzebne jest nam rzadko, wynajem samochodów wydaje się usługą. Po uiszczeniu opłaty za wynajem interesuje nas w zasadzie tylko koszt paliwa. Pozostałe koszty ponosi wypożyczalnia.

Samochód pożyczony od fachowców

Nawet długoterminowy wynajem jest często korzystniejszy niż zakup samochodu. Po pierwsze, nigdy nie musimy martwic się, że samochód trafi do warsztatu i będzie niedostępny przez kilka dni. Jeśli popsuje się wynajęte auto, wypożyczalnia natychmiast podstawi nam inny samochód. Po drugie, w dobrych wypożyczalniach auta są na bieżąco serwisowane, co oznacza ich wysoką niezawodność i bezpieczeństwo jazdy. Nasza wypożyczalnia dysponuje własnym warsztatem, w którym regularnie usuwamy nawet najmniejsze usterki w naszej flocie. Własny serwis pozwala nam też na zaoferowanie niższych cen klientom. Korzystając z usług wypożyczalni, możemy też pojeździć marką samochodu, na którą długo nie byłoby nas stać, lub modelem np. siedmioosobowym, do którego zakupu się przymierzamy.

Comments (Brak komentarzy)

Zarezerwuj już teraz, odbiór samochodu w godzinach pracy biura. Pon-Pt: 08:00-18:00; Sobota: 08:00-14:00