Usługa wypożyczania samochodów coraz bardziej zyskuje na popularności. To niezwykle wygodne rozwiązanie w przypadku konieczności odbycia podróży służbowej, zwłaszcza w kilka osób. Osoby prywatne również chętnie korzystają z wypożyczalni, na przykład wybierając się na wakacje lub oddając własny samochód do mechanika. Warto jednak pamiętać, że wypożyczenie auta wiąże się również z przestrzeganiem regulaminu i należytym obchodzeniem się z samochodem. O czym należy pamiętać, korzystając z takiego pojazdu?

Przede wszystkim regulamin

Korzystając z jakiejkolwiek usługi, należy zapoznać się z jej regulaminem, a w przypadku podpisania go, również przestrzegać jego zasad. Podobnie jest w przypadku najmu samochodu. Warto wiedzieć, że aby wynająć auto, należy mieć od 21 do 70 lat, a prawo jazdy posiadać od minimum roku. Co ważne, wypożyczone auto osobowe czy dostawcze powinno być wykorzystywane wyłącznie z jego przeznaczeniem. Oznacza to, że osoba, która decyduje się na najem, nie może na przykład brać udziału w imprezach samochodowych czy transportować ładunków niebezpiecznych. Oprócz tego takim pojazdem należy poruszać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz instrukcjami producenta. Ważne jest też to, że wypożyczonego auta nie można oddać do użytkowania czy podnająć osobie trzeciej.

Stan techniczny i poziom paliwa

Oczywiste jest, że korzystając z usługi najmu auta dostawczego lub osobowego, należy zwrócić je do wypożyczalni w takim stanie, w jakim zostało z niej odebrane. Mowa tutaj na przykład o zakazie przewożenia zwierząt czy palenia tytoniu w pojeździe. Podobnie jak we własnym aucie, należy też obserwować nieprawidłowości w działaniu pojazdu i w razie potrzeby uzupełnić brakujące płyny. Warto tutaj wspomnieć również o paliwie, którego stan podczas oddawania auta powinien być taki sam jak ten, z którym Klient go odbiera. Istotna jest też ochrona samochodu przed ewentualnym włamaniem czy kradzieżą, czyli zabieranie ze sobą kluczyków i dokumentów, a także uruchamianie autoalarmu.

Z wypożyczonym autem należy się obchodzić podobnie jak z własnym, czyli dbać o nie i przestrzegać zasad ruchu drogowego. Wówczas współpraca przebiegnie pomyślnie dla obu stron. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej wypożyczalni. W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprawne technicznie i regularnie serwisowane auta osobowe i dostawcze, którymi można przewozić od 5 do 9 osób. Dzięki temu podpisując z nami umowę na krótki, określony przez Państwa czas, będziecie mogli bezpiecznie przewozić osoby czy zorganizować przeprowadzkę.

Comments (Brak komentarzy)

Zarezerwuj już teraz, odbiór samochodu w godzinach pracy biura. Pon-Pt: 08:00-18:00; Sobota: 08:00-14:00